Docent Kookklas wint prijs voor actie Food Revolution Day
06 juni 2012 05:06 - Door Wieneke Weitering
Docente Kookklas, Marieke Slappendel van Wellantcollege Alphen a/d Rijn, ontving zaterdag tijdens de open dag van Food Academy Amsterdam de prijs voor de leukste activiteit in het kader van Jamie Oliver´s Food Revolution Day.

Jamie - naast tv-kok bekend van zijn acties, kookboeken en magazine - had 19 mei 2012 uitgeroepen tot een wereldwijde actiedag voor gezonde voeding.
Edith Petri, opleidingsmanager van de nieuwe mbo+ opleiding Food van Wellant die in september start, vertelt tijdens de uitreiking:
“Marieke ontvangt de prijs voor de energieke wijze waarop ze haar leerlingen van de Kookklas heeft weten te inspireren om mee te doen aan de oproep van Jamie.”
De leerlingen zijn fanatiek aan de slag gegaan met als resultaat uiteenlopende presentaties over de gedachte achter Food Rev Day en de bereiding van gezonde maaltijden die ze vervolgens gezamenlijk met andere leerlingen hebben gegeten. Marieke is trots op de enorme inzet van de jonge ‘food revolutionairen’:
“In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, boeit het hun wel degelijk! Jongeren willen helemaal niet dik en ongezond zijn. Maar een combinatie van een verkeerd beeld hebben over wat gezond is, ingesleten gewoontes ('waar ben je mee groot gebracht') en het gemak waarmee ongezonde voeding verkrijgbaar is, kan een gezonde keuze wel lastig maken.”
Gezonde voeding voor jongeren in de Randstad is een van de speerpunten van Food Academy Amsterdam, een kennis- en opleidingscentrum van Wellantcollege en Hogeschool Inholland. Gerry Kouwenhoven van Food Academy vertelt:
“Met de Food Academy willen we vanuit de pijlers onderwijs en onderzoek en in samenwerking met ondernemers, overheid en de omgeving een bijdrage leveren aan een gezondere levensstijl van jongeren in de Randstad. Een van de vragen die centraal staat bij de Food Academy is dan ook: 'Hoe maak je gezonde voeding aantrekkelijk?'"