Stedelijk Groen & Natuurbeheer

Op het MBO in Oegstgeest hebben we één opleiding: Stedelijk Groen & Natuurbeheer. De opleiding heeft de afgelopen jaren verschillende namen gekend, waaronder de Hoveniersopleiding.
BBL
De opleiding wordt in Oegstgeest alleen als BBL-opleiding gegeven, dus 4 dagen werken en 1 dag school. Dat zorgt voor een goed evenwicht tussen theorie en praktijk.
Je werkt en bent dus geen leerling, maar een werkende die zelf meer over het vak wil weten.
Je kunt de opleiding volgen op het niveau dat bij je past:
- Natuur en Groene Ruimte niveau 4
Voor dit niveau moet je met succes de vooropleiding Natuur en Groene Ruimte niveau 3 hebben behaald en beschikken over voldoende werkervaring. - Natuur en Groene Ruimte niveau 3
Voor dit niveau heb je een VMBO diploma kader of hoger afgesloten of heb je het diploma Natuur en Groene ruimte niveau 2 behaald. - Natuur en Groene Ruimte niveau 2
Voor dit niveau heb je een vooropleiding VMBO BB nodig.
Competentiegerichte onderwijs
Binnen het competentiegerichte onderwijs dat wij verzorgen moet de deelnemer bewijzen dat hij/zij klaar is om de toetsen, proeves genaamd, te mogen uitvoeren. Afhankelijk van het niveau van de opleiding zijn er 4, 3 of 2 proeves. Dit zijn praktijkexamens.
De leerling maakt een portfolio met daarin de gevraagde bewijzen. Op school is er een coach, vaak de eigen docent, die de deelnemer helpt deze bewijzen te verzamelen. Er is een leerwinstmeter die ingevuld moet worden door de bedrijfsbegeleider, de docent en de deelnemer. Deze leerwinstmeter geeft vervolgens aan hoe ver de deelnemer is en wat er nog moet gebeuren.
Naast de praktijkvakken moet ook examen gedaan worden in het Nederlands, Engels en rekenen.